ТВ Бачка Врбас

Спорт

Убедљива победа кошаркаша "Врбаса" над екипом "Младост Ветерник"

Редакција ТВ Бачка | 2. decembar 2019. | 17:12 | Спорт

Кошаркаши Врбаса остварили су победу, пред својим навијачима, у мечу 9. кола 1. Регионалне лиге група Север. Са 90:77, по четвртинама 25:20, 18:11, 19:24 и 28:22, савладан је састав Младост Ветерника, остварена осма овосезонска победа и задржана лидерска позиција на табели.

Већ после првог полувремена могао се наслутити победник овог меча, у којем је, иначе, домаћи тим био апсолутни фаворит. Врбашани су тада стекли 12 поена предности и са лепом залихом дочекали наствак дуела где је само, рутинском игром, било потребно да се утакмица приведе крају. Ипак, екипа из Ветрника је одиграла много боље трећи квартал – успела да предност Врбаса спусти на једноцифрену и у много бољем расположењу дочека последњу четвртину јер је 7 поена разлике било апсолутно достижно. Да нису без разлога први на табели домаћи кошаркаши су доказали у одлучујућих 10 минута игре. Много су концентрисаније одиграли у нападу, служио их је и шут а као резултат тога је и 28 постигнутих поена док су ривалу дозволили да убаци 22. На крају 13 поена разлике у корист Врбаса – 90:77.

Колико су реалне жеље кошаркаша Врбаса да освоје прво место у овој лиги и пласирају се у виши ранг видеће се у наредном колу када их очекује дерби са Слободом НС. Победом у Новом Саду Врбашани би и дефинитивно истакли озбиљну кандидатуру за пласман у Другу лигу.