ТВ Бачка Врбас

Спорт

Рукометашице Врбаса победом на домаћем терену задржале лидерску позицију на табели

Редакција ТВ Бачка | 18. mart 2019. | 19:39 | Спорт

Рукометашице Врбаса наставиле су победничку серију у Супер Б рукометној лиги Србије. На домаћем терену „Вучице“ су савладале екипу Пирота, резултатом 23:16.

Неизвесност у резултату била је присутна само током првих десетак минута меча, када су услед нешто нервознијег старта рукометашице Врбаса дозвољавале гостима да држе резултатски прикључак. Након првог тајм-аута у 16. минуту врбашанке су утакмицу почеле да уводе у свој ритам и направиле прву осетнију предност. До краја првог полувремена домаће рукометашице, гостима из Пирота нису дозволиле да се резултатски прикључе, па се на полувреме отишло са резултатом 13:9. Друго полувреме врбаске „Вучице“ су започеле са три везана погодка, и до краја утакмице публика у хали Центра за физичку културу „Драго Јововић“ гледала је рутинску завршницу.

За играчицу утакмице проглашена је Јована Васиљковић, голман и капитен Женског рукометног клуба „Врбас“, која је својом још једном сјајном партијом противницима додатно отежала посао.

Победа врбаских рукометашица над гошћама из Пирота, била је шеста победа у низу, којом су остале на самом врху табеле и у борби за пласман у најјачи ранг такмичења.

У наредном колу, са 26 бодова, првопласирана екипа Врбаса гостује десетопласираној екипи Кучева. На овом гостовању  врбаске „Вучице“, покушаће да победом задрже лидерску позицију, док ће у Београду дерби кола играти трећепласирана екипа Омладиснког рукометног клуба Београд против другопласиране екипе на табели „Железничара“ из Инђије.