ТВ Бачка Врбас

Спорт

Рукометашима Врбаса измакла промоција у Супер А лигу Србије

Редакција ТВ Бачка | 13. maj 2019. | 18:59 | Спорт

Рукометни клуб „Врбас Петрол“ у утакмици сезоне, дербију кола али и читаве „Супер Б лиге Север-центар“ угостио је у хали Центра за физичку културу „Драго Јововић“ екипу „Пролетера“ из Зрењанина. Директан окршај за титулу и пролазак у Супер лигу Србије, најјачи ранг такмичења, донео је са собом велико интересовање публике али и очекивано доста тензија и напетости у игри оба тима.

Од почетка утакмице видело се да ће оба тима играти веома чврсту одбрану и да ће се водити велика борба за сваки постигнути погодак. Играло се гол за гол, и екипе су се смењивале у вођству али ни једна није успела да направи значајнију предност. Честа су била и искључења играча, па су неретко и једна и друга екипа по два минута играле са играчем мање на терену.

Први тајм аут на утакмици затражен је у 19 минуту, и на њега се отишло са резултатом 10:8 у корист рукометаша врбаса. Након тога два брза поготка гостујуће екипе још једном су довела утакмицу у резултатски егал. До краја полувремена врбашани су успели да остваре и сачувају до тада највећу предност на мечу, која је износила два поготка. На паузу у свлачионице се отишло са резултатом 17:15.

Током одмора на терен је изашао Милан Шолаја, српски параолимпијац и европски првак у роњењу на дах. Рођени Куцуранин добио је овације од публике, а официјални спикер истакао је његов досадањи успех, као и планове за наредно такмичење у Русији.

Ни друго полувреме није променило ток меча, екипе су и даље биле највећим делом у егалу, и смењивале се у вођству од једног гола разлике. Прву осетнију предност стекли су гости, који су успели да обезбеде разлику од три гола предности у њихову корист, при резултату 26:29. До краја утакмице врбашани су јурили ову предност гостију из Зрењанина, али њихов највећи домет било је да се приближе на два гола заостатка и резултат 33:35.

До краја утакмице искуснија екипа „Пролетера“ рутински је сачувала предност и на тај начин коло пре краја сезоне обезбедили шампионски пехар и промоцију у „Супер А лигу Србије“. Пожртвовану игру врбашана на крају утакмице препознала је и поздравила домаћа публика, и тако их испратили у последњу утакмицу у сезону, на гостовање четврто-пласираној „Мачви“ из Богатића, која за врбашане неће имати велики резултатски значај, с обзиром на то да су обезбедили друго место у лиги.

На сусрету између Врбаса и „Пролетера“ за играча утакмице проглашен је Алекса Гаћиновић, који је свих својих 9 голова постигао из игре.